Na procházce městem

Karlovy Vary jsou bezesporu největším a nejvýznamnějším lázeňským městem České republiky,  jeho historie sahá až do 14. století a nalezneme zde spoustu historických památek a zajímavých míst. Proto neváhejte a pojďte na procházku za poznáním našeho krásného města!


Kolonády

Kolonáda

Číslo pramene/Pramen

Bližší informace

Sadová kolonáda
(1880)

15 - Hadí
12  -Sadový
11 - Svoboda

Původní kolonáda vznikla v roce  1880 a sloužila jako promenáda dnes již zaniklého Blanenského pavilonu.

Mlýnská kolonáda
(1881)

10 - Skalní
9 - Libuše


8a - kníže Václav I., 8b – kníže Václav  II.


6 - Mlýnský
7 - Rusalka

Neorenesanční kolonáda je dílem slavného architekta Josefa  Zítka. Měří celkem 132 m, její střechu pak nese 124 kórintských sloupů a zdobí ji četné sochy a plastiky.

Tržní kolonáda
(1883)

5 - Tržní
2 - Karla IV.

Vznikla v roce 1883 jako dřevěné provizorium, ale díky své kompletní rekonstrukci stojí tato kolonáda dodnes.

Zámecká kolonáda
(1913)

3 - Zámecký horní


4 - Zámecký dolní

Byla vystavěna na základě vítězného návrhu proslulého vídeňského architekta  Johanna  Friedricha  Ohmanna a má dvě části – horní a dolní.

Vřídelní kolonáda
(1975)

1 - Vřídlo

Na této kolonádě najdeme nejteplejší a nejvydatnější karlovarský pramen Vřídlo (72°C). V jejím podzemí se nalézá rozsáhlé technické zázemí i zajímavá exkurzní trasa, kterou stojí za to shlédnout.


Kostely

Kostel

Bližší informace

Kostel sv. Máří Magdaleny
(1737)

Tento barokní kostel najdete po cestě ze Spa Hotelu Schlosspark na Vřídelní kolonádu. Prohlédnout si jej můžete denně, při bohoslužbě i mimo ni. Za návštěvu také stojí podzemí kostela, kde se nachází unikátní pohřební kaple.

Kostel sv. Petra a Pavla 
(1898)

Tento architektonický skvost naleznete v ulici Krále Jiřího. Byl vystavěn   podle vzoru byzantsko-staroruského chrámu v Ostankinu u Moskvy za přispění ruské šlechty.

Hřbitovní kostel sv. Ondřeje 
(1500)

Kostel stojí na půdě bývalého hřbitova v dnešním Mozartově parku. Jsou zde pochování lázeňští lékaři J. de Carro, D. Becher a další významné karlovarské osobnosti.

Kostel sv. Lukáše 
(1877)

Tento anglikánský kostel vznikl za podpory anglických lázeňských pacientů a najdeme jej v centru města na Zámeckém vrchu. Stavba vychází z romantického pojetí anglické neogotiky, používající neomítnuté holé zdivo, které dodává stavbě cizokrajný nádech.

Evangelický kostel sv. Petra a Pavla
(1856)

Tento evangelický kostel, postavený v novorománském slohu, najdete nedaleko Císařských lázní.

 

Galerie a muzea

Galerie/muzeum

Bližší  informace

Galerie umění

V expozici naleznete cenná umělecká díla a příležitostně  se zde také konají koncerty a divadelní představení.

Muzeum Karlovy Vary

Sídlí v barokním domě Zlatý klíč  na Nové louce. Stálá expozice muzea dokumentuje historii kraje, místních řemesel, lázeňství aj.

Jan Becher muzeum

Expozice výroby tradičního karlovarského likéru se nachází ve sklepích jeho výrobny. Součástí prohlídky muzea je kromě jiného i degustace slavného likéru.

 

Slavné rozhledny a vyhlídky

Rozhledna Bližší informace
Diana
(547 metrů n. m.)
Z této rozhledny z roku 1914 se Vám naskytne nádherný výhled na město. Najdete ji nad Grandhotelem Pup a můžete si k ní vyjít buďto procházkou anebo vyjet lanovkou.
Goethova vyhlídka
(638 metrů n. m.)
Vyhlídka byla postavena v roce 1889 a po celkem 165 schodech Vás čeká krásný výhled do krajiny kolem Karlových Varů.
Vyhlídka Karla IV.
(514 metrů n. m.)
Tato pseudogotická vyhlídka stojí nad Karlovými Vary od roku 1877 a nabízí Vám rozhled ze 2 pater.
Jelení skok Známá vyhlídka nabízí malebný pohled nejen na město Karlovy Vary, ale také na slavnou sochu kamzíka. Kamzík stojí na skále, odkud se podle pověsti vrhl jelen pronásledovaný Karlem IV. a jeho družinou, přičemž spadl do Vřídla, které tak bylo objeveno.
Tři kříže Kříže byly na vrcholku nad Karlovými Vary vztyčeny jako symbol úspěšné rekatolizace města a jeho okolí po roce 1620. Pověst však vypráví, že symbolizují smrt tří bratrů, kteří zemřeli násilnou smrtí.

Výlety a volnočasové aktivity

I když je bezesporu hlavním cílem hostů Spa Hotelu Schlosspark lázeňská léčba, mohou si však také v rámci svého pobytu vybrat z široké nabídky sportovních, kulturních a jiných volnočasových aktivit, které jim pobyt u nás ještě více zpříjemní.


Výlety, transfery a pronájem vozu

V okolí Karlových Varů se nabízejí nejrůznější možnosti trávení volného času, například širokou nabídkou výletů na zajímavá místa - od slavných hradů Loket a Bečov, přes tvrz Hůrky, Svatošské skály, lázeňská města Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, světoznámý plzeňský pivovar, hrad Karlštejn, zámek Český Krumlov a mnohá další. Během Vašeho pobytu ve Spa Hotelu Schlosspark se můžete nechat inspirovat k návštěvě nejrůznějších výletních destinací, kdy Vám Guest Service Manager hotelu doporučí a také pomůže zorganizovat Vaše veškerá přání a představy v oblasti výletů a transferů.

Pokud raději cestujete sami a neorganizovaně, nabízíme Vám možnost pronájmu vozu. Guest Service Manager hotelu Vám podle Vašeho přání zajistí vhodný vůz k poznávání krás okolí Karlových Varů a dalších měst a míst České republiky.

Sport a ostatní volnočasové aktivity

Patříte-li mezi sportovní nadšence, pak i Vy si ve Spa Hotelu Schlosspark přijdete na své. Jednou z předností hotelu je útulný Billiard Club s pravým ruským 12-ti ft biliardovým stolem s vlastním salónkem a obsluhou.

Bezplatné využití Fitness a bazénu je pro naše hosty samozřejmostí, skvělý relax Vám poté nabídne finská sauna z cedrového dřeva a vlastní službou Room Service.

Dále Vám nabízíme také celou řadu venkovních sportovních aktivit - milovníci golfu mohou navštívit některé z deseti karlovarských hřišť a my Vám samozřejmě rádi pomůžeme zajistit kompletní servis od transferu, zapůjčení golfového vybavení až po zprostředkování lekcí s profesionálním trenérem. Z dalších aktivit, u kterých si můžete báječně odpočinout, lze uvést například jízdu na koni, cykloturistiku, tenis, lyžování, vyhlídkové lety a další.

Golf

Město Karlovy Vary a jeho  okolí je   oblíbenou a vyhledávanou  golfovou destinací    díky svému velkému množství golfových hřišť, kdy Vám pak každé z nich nabídne kromě profesionálního zážitku ze hry  také odpovídající  a kvalitní servis.

V Karlových Varech a jejich okolí najdete celkem 10 golfových hřišť:

18-JAMKOVÁ HŘIŠTĚ

9-JAMKOVÁ HŘIŠTĚ

Golf Resort Karlovy Vary

Golf & Racing Club Karlovy Vary

Astoria Golf Resort Cihelny

Golfklub Klášter Teplá

Golf Club Sokolov

Golf Club Háje

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Golf Club Luby

Golf Club Františkovy Lázně - Hazlov

 

Golf Club Kynžvart

 

V případě Vašeho zájmu Vám rádi zajistíme kompletní servis od rezervace termínu, přes transfer, zapůjčení golfového vybavení až po lekce s profesionálním trenérem.

Jízda na koni

Další možností, jak strávit příjemný den v přírodě je vyjížďka na koni, kterou Vám můžeme zorganizovat v jezdeckém areálu v nedaleké obci Děpoltovice. Začátečníci využijí služeb zkušeného trenéra, mohou si rezervovat několik lekcí v jízdárně a poté se vydat v jeho doprovodu na vyjížďku do přírody. Ti zkušenější z Vás pak mohou vyjet do přírody rovnou a relaxovat v příjemném prostředí mimo město. Všichni bez rozdílu pak jistě uvítají možnost posezení v příjemném prostředí stylové hospůdky, kterou najdete přímo v jezdeckém areálu klubu Pegas.

Cyklistika

Cyklistické stezky v lázeňských lesích okolo Karlových Varů jsou pro vyjížďky na kole jako stvořené. Jejich rozmanitá náročnost umožňuje, aby si každý vybral tu, která mu bude nejlépe vyhovovat. Pro trénovanější z Vás pak doporučujeme některou z cyklotras vedoucí podél řeky Ohře do blízkých městeček a obcí či některou z cyklostezek v nedalekých Krušných Horách, např. cyklostezka Ohře vede z našeho lázeňského města nádhernou krajinou přírodní rezervace Svatošské skály podél řeky Ohře až do historického městečka Loket.

Tenis

Pokud hrajete tenis anebo byste se jej rádi hrát naučili, pak Vám doporučujeme návštěvu tenisového areálu Gejzír Park v Karlových Varech Březové v příjemném prostředí údolí říčky Teplá . Najdete zde jak otevřené tenisové kurty, tak krytou halu, která umožňuje hrát tenis v průběhu celého roku za jakéhokoli počasí.

Rybaření

Pokud byste rádi vyzkoušeli tuto možnost odpočinku a zábavy zároveň, zajeďte si zarybařit do již zmíněných nedalekých Děpoltovic či o něco vzdálenější přírodní rezervace Kladská. Instruktora, veškeré rybářské náčiní i případný transfer Vám opět rádi pomůžeme zajistit. Pokud si budete chtít na svém úlovku také pochutnat, v místní restauraci Vám jej dle Vašeho přání připraví a naservírují.

Vyhlídkové lety

Nenechte si ujít skvělou možnost pokochat se naším krásným městem a jeho okolím z výšky a zažít tak něco neobvyklého a vzrušujícího zároveň. Vybrat si můžete ze standardních leteckých tras, jako jsou například lety do Lokte, Chebu nebo Mariánských Lázní, popř. si po dohodě s aeroklubem naplánovat trasu podle svých představ. Zkušený pilot Vás během letu upozorní na všechny zajímavosti, které byste si neměli nechat ujít a samozřejmě vyfotografovat na památku tohoto úžasného zážitku.

Lyžování

Pro fanoušky zimních sportů a dalších radovánek pak blízké okolí Karlových Varů nabízí možnost sjezdového, běžeckého lyžování a snowboardingu v nedalekém středisku Ski areálu Klínovec v Krušných Horách, kde si můžete vybrat z celé řady sjezdovek i běžeckých tratí různé obtížnosti. Zajistit lze také zapůjčení veškerého vybavení a využít služeb instruktora, samozřejmě Vám rádi zorganizujeme i transfer.

Nákupy

V Karlových Varech  najdou příznivci nakupování mnoho známých značek, přes módu, techniku až k výrobkům, díky kterým je  město proslulé - jako je například světoznámé sklo značky Moser, karlovarská Becherovka, lázeňské oplatky a mnohé další.


Obchodní centrum Varyáda

Obchody, které zde najdete, otevírací dobu centra a další užitečné informace pro Vás naleznete přímo na internetových stránkách obchodního centra http://www.varyada.cz/

Obchodní centrum Fontána

Obchody, které zde najdete, otevírací dobu centra a další užitečné informace pro Vás naleznete přímo na internetových stránkách obchodního centra http://www.oc-fontana.cz/cz

Obchodní centrum Atrium

Obchody, které zde najdete, otevírací dobu centra a další užitečné informace pro Vás naleznete přímo na internetových stránkách obchodního centra  http://www.atriumshop.cz/

Obchodní centrum Perla

Obchody, které zde najdete, otevírací dobu centra a další užitečné informace pro Vás naleznete přímo na internetových stránkách obchodního centra http://www.odperla.cz/

Kultura

Město Karlovy Vary žije především v lázeňské sezóně různými společenskými akcemi - informace o těch nejvýznamnějších pravidelných karlovarských akcích najdete přímo na webových stránkách Živý kraj (oficiální průvodce Karlovarským krajem) v sekci Kulturní a společenské akce na http://www.zivykraj.cz/cz/objevujte/kulturni-a-spolecenske-akce